About Deesse

Doğanın akışkanlığından, zarif şekilleriyle sanatın ve mimarinin estetiğine yansıyan güzellikten ilham alıyoruz. Her biri kendine özgü hikayelere sahip olan tasarımlar, değerli kumaşlara işlenerek zamansız parçalara dönüşüyor.

Déesse, bu duyusal dünyadan, dokunsal ve görsel deneyimden doğmuştur.

Déesse Hakkında

Firmamız 10 yılı aşkın süredir tekstil sektöründe doğanın ekolojik dengesine duyduğu duyarlılık ilkesi ile kendini geliştiren, sanat ve tasarım sentezi içerisinde hayallerini kurduğu Déesse markasını yaratmıştır.

Déesse markasının kurucusu Dilara BECEREN, ekibinin tamamını kadın çalışanlardan oluşturmuştur.

Kadının hayal gücü ve üretkenliğini gerek sanatta, gerek uluslararası platformlarda sergileme arzusuyla %100 çevre dostu tasarım ürünleri ile ülkemize katma değer yaratmaktadır. Yerli ve organik kumaşların kullanılması yaklaşımını benimseyen markamız, ilham veren tasarımlarıyla fark yaratmaktadır.

Deesse Organic Cotton

Neden Organik Pamuk?

Organik pamuk, en doğal kumaşlardan biridir. Pestisit ve sentetik gübre kullanılmadan yetiştirilir ve kimyasal kullanılmadan işlenir.
Ekolojik bir bakış açısıyla, organik pamuk çiftçiliği, geleneksel pamuğa göre %62 daha az enerji ve %88 daha az su kullanır.

Son tüketiciye ulaşan ürünün herhangi bir kimyasala maruz kalmadan üretim sürecini tamamlaması sertifikalarla desteklenmektedir. Giydiğiniz kıyafetin GDO’suz tohumla yola çıktığını, toksin içermediğini ve dünyaya zarar vermediğini (ya da minimum kaynak kullandığını) bilerek giymek çok farklı bir his. Daha sürdürülebilir bir dünya için daha bilinçli seçimler yaparak organik pamuğa mutlaka dolabınızda yer açın.